Články

Hliníkové okná a ich prednosti: Oplatí sa ich kúpa viac?

Žiadne komentáre

Chystáte sa vymieňať okná, prípadne staviate dom a neviete sa rozhodnúť, ktorý druh okien sa oplatí viac? Najviac používané sú práve plastové okná, no častokrát sa zabúda na prednosti a benefity hliníkových okien, ktorých je skutočne spektrum. Oplatí sa kúpa hliníkových okien viac? A aké sú dôvody ich kúpy? Na to všetko sme sa pozreli bližšie v tomto článku.

Sú vhodné pre moderné stavby

Už dávno neplatí, že hliníkové okná sa používali len za čias komunizmu a dnes nie sú vôbec trendy. Práve naopak. Ide o veľmi moderný prvok do domácnosti, vďaka čomu sú ideálne aj do moderných novostavieb. Samozrejme, výborne sa hodia do akýchkoľvek budov.

Okrem iného, v súčasnej dobe si viete na trhu vybrať z ich rôznych prevedení. Vyrábajú sa totiž vo veľmi zaujímavých farbách a motívoch. Preto slúžia nielen ako praktický prvok do domácnosti, ale aj ako ten estetický. Každej miestnosti dokážu dodať jedinečnú atmosféru.

Z čoho sa vyrábajú?

V dnešnej dobe sa hliníkové okná vyrábajú zo špeciálnych kompozitných materiálov. Tie majú za úlohu oddeliť vnútornú a vonkajšiu hliníkovú časť. Toto je veľký benefit hliníkových okien. Najmä z toho dôvodu, že keď dôjde k oddeleniu týchto dvoch častí, tak dochádza v konečnom dôsledku aj k prerušeniu tepelného mostu.

Vďaka tomu sa tak zlepšujú aj ich izolačné vlastnosti, ktoré sú skutočne veľmi efektívne. Aj to je dôvod, prečo mnohí ľudia siahnu práve po hliníkových oknách. Majú totiž podobné izolačné vlastnosti ako plastové okná.

Teplé hliníkové profily

Výhodou hliníkových okien je aj ich efektívna odolnosť a statická pevnosť. Vďaka týmto vlastnostiam sa tak používajú hliníkové okná na výrobu nadrozmerných výrobkov. Okrem iného, do priestoru medzi dvomi hliníkovými časťami sa zvyknú vkladať tepelné izolanty. Vo všeobecnosti tak platí, že ak je profil určený na výrobu hliníkového okna hrubší, v dôsledku toho sa do jeho stredu zmestí aj viac izolácie.

Vedeli ste, že: hliníkové profily môžu dosiahnuť hrúbku až 90 mm? Práve vďaka tomu sú hliníkové okná popredu pred ostatnými druhmi okien. Dajú sa totiž použiť aj v rámci pasívnych stavieb, čo je skutočne výhodné.

Vynikajú svojím dizajnom

Chcete si vo svojej domácnosti vytvoriť útulné prostredie, aby ste sa doma cítili čo najviac komfortne? V tom prípade sú hliníkové okná stvorené ako pre vás! Zvyčajne majú polomatný povrch, sú upravené špeciálnym lakovaním a dostupné sú aj rôzne zaujímavé štruktúrované farby, ktoré prinesú každej miestnosti špeciálnu atmosféru.

Samozrejme, na výber máte aj drevodekor. Takéto okná sú vhodné skutočne kdekoľvek a rozhodne ich kúpu neoľutujete. Zaujímavosťou je tiež skutočnosť, že do vysokej miery zvyšujú aj hodnotu danej nehnuteľnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This field is required.

This field is required.