Dobrá tepelná izolácia fasády znižuje náklady domácností na vykurovanie v zimnom a chladenie v letnom období, zvyšuje pohodlie bývania a prispieva k udržateľnému rozvoju životného prostredia.
Investícia do fasádneho systému si vyžaduje tak kvalitné materiály ako aj odborné vykonanie aplikácie.

S nami ušetríte pri zateplení svojho rodinného domu množstvo drahocenného času a financií a zároveň získate istotu, že fasádny systém bude fungovať správne po celé desaťročia.

Prečo my?

Výhody zateplenia domu

Najčastejšie otázky:

Spoznajte tepelnotechnickú bilanciu svojho domu – správny výber tepelnej izolácie domu, výber jej hrúbky závisia od tepelnotechnickej bilancie domu. Je preto dôležite dať si vypracovať energetický certifikát budovy.
Nezatepľujte bez odborného projektu – komplexný a odborný prístup k zatepleniu domu pomôže dosiahnuť efektívne a vysoko funkčné riešenie. Je preto dôležite osloviť odborníka, ktorý aj na základe obhliadky objektu vypracuje kvalitný projekt zateplenia domu.
Dodržujte minimálne normové požiadavk – norma STN 730540 hovorí o hrúbke zateplenia domu. Projekt zateplenia by mal byť vypracovaný na jej základe.
Použite správny materiál – odborník pri návrhu zateplenia domu odporučí aj tepelnoizolačný materiál, s ktorým sa má zateplenie realizovať. Možností je viac, pri výbere izolácie domu je dobrým základným parametrom spoľahlivý výrobca s dobrými referenciami a poradenským servisom.
Ak sa dá, recyklujte – pri realizácii stavebných prác vzniká množstvo odpadu, ktorý zaťažuje životné prostredie. Zateplenie domu nie je výnimkou. Na zateplenie polystyrénom, môžete využiť službu zberu polystyrénových odrezkov.
Často sa stretávame s otázkou, ako a čím zatepliť starý dom. Vyššie uvedené princípy a odporúčania možno využiť na zateplenie staršieho (aj starého) domu. Platí pritom, že možno zvoliť vhodný izolačný materiál, o.i. aj populárny polystyrén (EPS pre steny, XPS pre podlahy) či minerálnu vlnu. Pri starých domoch sa často stretneme s ich vlhnutím, preto v niektorých prípadoch bude treba obkopať základy a zatepliť sokel smerom dole na základy.

Neviete kde začať?

Napíšte nám a so všetkým Vám poradíme a navrhneme správne riešenie.

Dohodnúť obhliadku

Cenová ponuka a obhliadka zdarma