Články

Žalúzie alebo rolety? Ktorý spôsob tienenia je efektívnejší?

Žiadne komentáre

Chcete do domácnosti tieniacu techniku? V tom prípade máte na výber hneď niekoľko druhov. Veľmi populárne sú žalúzie a rolety. Ktoré sú však vhodné pre vašu domácnosť a na základe čoho si je potrebné vyberať? Na to všetko sme sa pozreli bližšie v nasledujúcich riadkoch tohto článku. Tak, poďme na to!

Pre každé ročné obdobie

Žalúzie a rolety patria medzi druhy tieniacej techniky, ktoré sú vhodné skutočne na každé jedno ročné obdobie. Počas leta a horúcich dní dokážu totiž domácnosť ochrániť pred prehriatím a v zime zase pred možným mrazom. V súčasnej dobe sú, okrem iného, rolety a žalúzie vyrábané tak, aby sa prispôsobili aktuálnym vnútorným a vonkajším podmienkam.

Nezabúdajte: Pri výbere správnej tieniacej techniky by ste mali zvážiť aj konkrétne vlastnosti a funkcie. Žalúzie a rolety sa od seba odlišujú v zásadných vlastnostiach, preto sa na to dôkladne zamerajte.

Žalúzie a ich vlastnosti

Vo všeobecnosti platí, že žalúzie existujú interiérové, ale aj exteriérové. V prípade, že máte stavbu orientovanú na juh, skvelým riešením sú práve exteriérové žalúzie. Ak chcete, aby žalúzie dotvárali dizajn miestnostiam a zároveň bránili priamemu slnečnému žiareniu, neváhajte siahnuť po interiérových žalúziách.

Sú výborným riešením pre množstvo domov a bytov, prípadne kancelárskych priestorov a iných objektov. Na základe nich totiž dokážete regulovať svetlo a smerovať ho na základe vlastných potrieb. Chcete žalúzie úplne odostrieť, prípadne zastrieť? Ani to nie je žiadny problém.

Otočné lamely sú výhodou

Žalúzie obsahujú špeciálne otočné lamely. Ich výhodou je, že dokážu regulovať svetlo, prenikajúce do miestnosti. Otočné lamely tak napomáhajú pri udržiavaní tepla mimo miestnosti a zároveň poskytujú aj dostatok svetla.

Preto, ak chcete optimálne využívať slnečnú energiu, určite nespravíte chybu, ak si zaobstaráte žalúzie do domácnosti. Táto tieniaca technika je veľmi populárna a rozhodne sa niet čomu čudovať. Vyniká aj jednoduchou montážou a ovládaním.

Rolety a ich delenie

Chcete si zaobstarať rolety? V tom prípade by ste si mali vybrať konkrétny typ. Vonkajšie rolety sa totiž odlišujú na základe tvaru ich lamiel. Tie môžu mať tvar S, Z alebo C. Hovoria o danej šírke lamely. Napríklad, lamely v tvare S majú šírku lamiel 65 alebo 90 mm. Keď je tvar lamely Z, šírka je 70 – 90 mm. V prípade lamely tvaru C je šírka 80 mm.

Ak si neviete poradiť s výberom, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám so všetkým poradíme a pomôžeme.

Vedeli ste, že: rolety sú v dnešnej dobe vyrábané tak, že majú v sebe zabudovaný elektromotor? Aj vďaka tomu je celkové ovládanie výrazne jednoduchšie a pohodlnejšie. Rozhodne sa tak nemusíte obávať toho, že by ste to nevedeli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This field is required.

This field is required.