Články

Predĺžte životnosť plastových okien rýchlo a jednoducho: Ako na to?

Žiadne komentáre

Nezáleží na tom, či vlastníte moderný byt alebo starší dom. Nech už sa plastové okná nachádzajú kdekoľvek, majú svoju obmedzenú životnosť. Našťastie však existujú spôsoby, ktorými viete ich životnosť predĺžiť, a to veľmi efektívne. To, koľko vám vydržia záleží aj od údržby, kvality spracovania či ceny. Preto sa pri výbere plastových okien určite neoplatí šetriť. Vo väčšine prípadov platí, že čím viac zainvestujete, tým dlhšie vám aj v konečnom dôsledku vydržia.

Môžu slúžiť aj celý život?

Áno, presne tak. Plastové okná vám môžu vydržať aj celý život. Dokonca, niektorí výrobcovia uvádzajú životnosť 80 rokov. Aj napriek tomu, že tento údaj sa zdá byť prehnaný, opak je pravdou. Opäť však platí, že záleží od viacerých faktorov.

Napríklad, od toho, koľko ste do plastových okien investovali a aká je ich kvalita prevedenia. Preto si pri výbere nevyberajte len tie najlacnejšie okná, ale radšej sa zamerajte aj na konkrétne vlastnosti a funkcie. Taktiež uprednostnite plastové okná od renomovaných výrobcov. Uvidíte, že aj vďaka tomu vám vydržia dlhšie.

Nezabúdajte: Okná môžu slúžiť celý život, no je potrebné sa o nich dôkladne starať. Napríklad, treba ich pravidelne čistiť, minimálne raz do mesiaca. Taktiež je nevyhnutné zamerať sa na správnu montáž. Ak sú plastové okná nainštalované nesprávne, skôr či neskôr dôjde k zhoršeniu ich funkcií.

Raz za čas skontrolujte stav

Ak chcete predĺžiť životnosť plastových okien, je odporúčané, aby ste aspoň raz za pár mesiacov skontrolovali ich stav. V prípade, že objavíte nejaké poškodenie alebo chybu, budete to môcť riešiť včas a nedôjde tak k vzniku ďalších komplikácií. Vždy skontrolujte tesnenie, mechanizmy a tiež funkčnosť plastových okien.

Ak sa vám niečo nezdá, zavolajte si radšej odborníka, ktorý sa v tejto oblasti vyzná a ten sa vám na okná pozrie ešte viac. Predsa len, ani v tomto prípade sa neoplatí nič podceniť. Keď sa poškodenie vyrieši včas, môže to do vysokej miery predĺžiť životnosť plastových okien a vy tak nebudete musieť riešiť kúpu nových, čo je častokrát pomerne finančne náročná záležitosť.

Kedy je na mieste výmena okien?

Samozrejme, netreba mať ružové okuliare. Po 20 – 30 rokoch sa častokrát plastové okná zvyknú opotrebovať, kvôli pravidelnému používaniu, čo je normálne. Najmä kvôli sklám sa menia celé plastové okná a preto je výmena okien po niekoľkých desiatkach rokoch úplne v poriadku.

Samozrejme, záleží na vás, ako sa rozhodnete, no v prípade, že vám okná už dobre netesnia alebo sú poškodené, viete, že je správny čas na ich výmenu a určite to nie je žiadna hanba. Aj v tomto prípade opäť platí, že pri výbere nových plastových okien si neváhajte vybrať skutočne kvalitné a také, ktoré vám vydržia dlhé roky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This field is required.

This field is required.