Články

Horizontálne vs. vertikálne žalúzie: Ktoré sú pre vás výhodnejšie?

Žiadne komentáre

Pri výbere tieniacej techniky do vášho domu by ste sa mali zamerať najmä na konkrétny typ. Medzi najpopulárnejšie možnosti výberu patria horizontálne a vertikálne žalúzie. Oba tieto typy majú svoje benefity a vlastnosti, na ktoré by ste sa pri samotnej kúpe mali zamerať. Aké sú najväčšie rozdiely medzi týmito žalúziami a ktoré budú nakoniec pre vás tie najvýhodnejšie?

Horizontálne žalúzie

Množstvo ľudí siahne práve po horizontálnych žalúziách. Prinášajú totiž niekoľko zásadných výhod, ktoré z nich robia ideálnu voľbu pre množstvo domácností. Aké sú tie najväčšie benefity horizontálnych žalúzií?

Vynikajú univerzálnosťou

Horizontálne žalúzie sa jednoducho hodia do každého interiéru. To je obrovskou výhodou, pretože vďaka tomu pri výbere nebudete musieť dlho premýšľať nad tým, či sa dané žalúzie budú hodiť aj k vám domov. Vo všeobecnosti platí, že horizontálne žalúzie sú ideálne pre menšie okná. Určite nič nepokazíte tým, ak ich uložíte na strešné okná, prípadne také, ktoré majú obsiahnutý vyklápací systém.

Prispôsobte si intenzitu svetla

Vďaka horizontálnym žalúziám si môžete v domácnosti prispôsobiť intenzitu svetla podľa vlastných preferencií. S pomocou lanka alebo retiazky dokážete otáčať lamely na základe potreby. Neváhajte si preto v domácnosti meniť intenzitu svetla. Od úplného zatvorenia žalúzií až po otvorenie na plné osvetlenie danej miestnosti. Vďaka týmto žalúziám si tak viete v domácnosti dopriať aj viac súkromia, čo rozhodne radi oceníte.

Štýl a elegancia v jednom

V súčasnej dobe sa vyrábajú veľmi štýlové a elegantné horizontálne žalúzie. Tie dokážu každej miestnosti dodať špeciálnu atmosféru. Vynikajú totiž čistými a hladkými líniami. Tie vytvárajú moderný a sofistikovaný dojem. Okrem iného, horizontálne žalúzie si môžete zaobstarať v rôznych farebných prevedeniach, vzoroch či materiáloch.

Vertikálne žalúzie

Ak máte v domácnosti veľkorozmerné okná, vertikálne žalúzie sú tým pravým riešením. Aké benefity prinášajú a prečo sú tou správnou voľbou pre mnohé domácnosti?

Skvelá dekorácia

Vertikálne žalúzie sa častokrát považujú skôr za dekoráciu. Hneď do vstupu do miestnosti vám totiž udrú do očí a sú preto skvelým estetickým prvkom do každej domácnosti. Preto by ste pri ich výbere mali myslieť na to, aby ladili aj s ostatnými prvkami v domácnosti a vytvárali tak dokonalý celok.

Vhodné na veľké okná

Máte doma veľkorozmerné alebo francúzske okná? V tom prípade by ste skôr mali siahnuť po vertikálnych žalúziách. Tie sa pre takýto typ okien hodia oveľa viac. Okrem iného, v rámci takýchto okien by horizontálne žalúzie nevyzerali dobre a ich ovládanie by rozhodne nebolo praktické.

To, ktorý typ žalúzií si vyberiete záleží najmä od okien, ktoré máte v domácnosti. Tiež aj od vlastných preferencií, pretože horizontálne a vertikálne žalúzie sa líšia aj svojou estetickou stránkou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This field is required.

This field is required.