Články

Výhody výkonnejších fotovoltaických panelov

Žiadne komentáre

Obľuba fotovoltaiky rapídne rastie. Prirodzená túžba ľudí šetriť svoju peňaženku je teraz znásobená všeobecným zdražovaním a vyhrotenou situáciou vo svete. Aktuálny záujem o fotovoltaické elektrárne je tak enormný, že sa nutne predlžujú dodacie doby. To ale môže mať aj svoje výhody. Ak si na domáci fotovoltaický systém musíte chvíľu počkať, možno nakoniec za rovnaké peniaze dostanete viac muziky. Napríklad v podobe výkonnejších solárnych panelov.

Dajú vám výkonnejšie panely, než máte v zmluve? Radujte sa!

Medzi podpisom zmluvy a inštaláciou fotovoltaiky ubehne pokojne aj pol roka. V lepšom prípade. Lenže všetko zlé je na niečo dobré. Počas čakania totiž môže váš dodávateľ upgradovať niektoré prvky fotovoltaických elektrární. A keď je to dodávateľ férový, za modernejšie komponenty po vás nebude chcieť žiadny doplatok.

Možno ale každému nie je na prvý pohľad jasné, koľko výhod majú výkonnejšie fotovoltaické panely. Tak si to poďme prehľadne zhrnúť.

V čom sú FV panely s vyšším výkonom lepšie

  • Väčší výkon na menšej ploche. Výkonnejšie FV panely sú síce o niečo väčšie ako ich predchodcovia, ale budete ich potrebovať menší počet. Vo výsledku zaberú výkonnejšie fotovoltaické panely na streche menšiu plochu a vyťažia z nej viac energie.
  • Úspora materiálu. A teda aj peňazí. Menej FV panelov, to je tiež menej držiakov, káblov a práce pri inštalácii. To všetko samozrejme znižuje aj výslednú cenu fotovoltaickej elektrárne.
  • Modernejšie technológie. Technologický vývoj postupuje dopredu míľovými krokmi. S výkonnejšími FV panelmi tak súčasne dostanete zase o niečo vychytanejšie zariadenie.
  • Jednoduchšia rozšíriteľnosť. Keď budete chcieť rozšíriť FVE o pár ďalších 410Wp solárnych panelov, za pár rokov budete mať najskôr smolu. Dosť pravdepodobne sa už nebudú vyrábať. Systém s 550Wp FV panelmi vám na prípadné rozšírenie dáva oveľa viac času.
  • Vyšší maximálny výkon FVE. Z 550Wp panelov sa dá zostaviť fotovoltaický systém až do celkového výkonu 9,9 kWp. Samozrejme si môžete zaobstarať aj výkonnejšiu fotovoltaiku, ale dotáciu dostanete maximálne na celkový výkon 10 kWp. K tejto hranici sa viac priblížite práve pomocou 550Wp panelov.

A nemám teda chcieť ešte výkonnejšie FV panely?

Možno si hovoríte, že keď majú výkonnejšie solárne panely toľko predností, mali by ste si na strechu dať nejaké s ešte vyšším výkonom. Aj také na trhu nájdete. Lenže keď si ich zaobstaráte teraz, výhra to rozhodne nebude.

Panely s výkonom nad 550 Wp sa rýchlo prehrievajú, skôr sa opotrebujú a zatiaľ nemajú ani tak vysokú efektivitu. Za pár rokov bude najskôr všetko inak a štandardom budú výkonnejšie panely. Teraz sú ale zlatým stredom FV panely s výkonom 550 Wp.

Ušetríte za elektrinu, a ešte na to dostanete dotáciu

Chceli by ste aj vy šetriť náklady za elektrinu pomocou najlepších FV panelov na trhu? Dajte nám o tom vedieť pomocou jednoduchého dopytového formulára. Keď ho vyplníte, za pár dní sa vám ozveme a dohodneme si bezplatnú konzultáciu priamo u vás na mieste inštalácie. Tam všetko premeriame, prepočítame a pripravíme vám nezáväznú ponuku. V nej bude zakalkulovaná aj štedrá štátna dotácia. Tú kompletne vybavíme za vás. Beriete? V tom prípade nám o svojom záujme dajte vedieť tu.

Sjednat osobní prohlídku

Cenová nabídka zdarma

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This field is required.

This field is required.