Články

Izolácia šikmej strechy: Prečo sa oplatí jej realizácia?

Žiadne komentáre

Máte doma podkrovné priestory a plánujete ich aktívne využívať? V tom prípade by ste sa mali zamerať najmä na stránku komfortu. Je totiž dôležité povýšiť funkcie strešného plášťa. Šikmá strecha by rozhodne mala naplno spĺňať tepelné a akustické funkcie, aby ste sa mohli aj v podkroví cítiť bezpečne a čo najviac pohodlne.

Vhodný materiál na izoláciu

V prvom rade by ste si mali vybrať vhodný materiál na izoláciu šikmej strechy. Na trhu dnes existuje hneď spektrum takýchto materiálov, preto vám odporúčame poradiť sa s odborníkmi v tejto oblasti. Predsa len, vyznajú sa v tom viac a poradia vám vhodný izolačný materiál na základe vašich potrieb.

Veľmi obľúbená a populárna je izolácia PUR penou. Tento materiál totiž vyniká mimoriadne vysokou odolnosťou a zároveň zabezpečuje aj tepelnú a akustickú funkciu. Rozhodne tak patrí medzi tie kvalitnejšie materiály, ktoré stoja za pozornosť.

Nezabúdajte: Pri výbere izolačného materiálu by ste sa nemali pozerať len na cenu. Aj v tomto prípade platí, že kvalita je na prvom mieste. Niekedy sa preto určite oplatí investovať viac. V konečnom dôsledku sa vám to neskôr vráti aj niekoľkokrát.

Myslite na tepelnú ochranu

V rámci šikmej strechy by ste mali myslieť aj na tepelnú ochranu. V opačnom prípade by totiž postupne dochádzalo k strate tepla a teda aj zvýšeným nákladom na energie. Ak je šikmá strecha zaizolovaná nesprávne, môže ísť až o 30 % tepelné straty. Preto je potrebné myslieť aj na správne navrhnutý systém tepelnej izolácie, ktorý sa týka šikmej strechy.

Vďaka tomu totiž budete vedieť do vysokej miery eliminovať istú časť tepelných únikov. Znížite si tak aj náklady na celkové vykurovanie domu, ktoré sú častokrát pomerne finančne náročné, najmä v čase rastúcej inflácie, ktorá v súčasnej dobe pretrváva.

Akustická funkcia je samozrejmosťou

Prečo by ste mali premýšľať nad izoláciou šikmej strechy? Dôvodov je viac, no medzi tie podstatné patrí aj akustická funkcia. Predsa len, ak chcete podkrovie využívať aktívne a spraviť z neho hosťovskú izbu, prípadne pracovňu, pravdepodobne by vás nepotešil hluk z vonkajšieho prostredia.

Preto je izolácia na mieste. Tá tiež zabraňuje tvorbe plesní. Vznikajú totiž najčastejšie vo vlhkom prostredí, no ak si budete šikmú strechu izolovať, výrazne sa zníži aj riziko vzniku plesní. Nebudú vám spôsobovať žiadne nepríjemné komplikácie a alergie.

Vedeli ste, že: izolácia šikmej strechy navyšuje aj požiarnu ochranu? Tiež podporuje mechanickú odolnosť či stabilitu. Zároveň priaznivo vplýva na životné prostredie a trvalú udržateľnosť, čo je veľkým benefitom. Preto rozhodne ide o investíciu, do ktorej sa jednoducho za každých okolností oplatí zainvestovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This field is required.

This field is required.