Články

Izolácia PUR penou? Toto sú najväčšie výhody!

Žiadne komentáre

Najväčším nepriateľom obytných domov je vlhkosť a tepelné straty. Izolácia hrá veľmi dôležitú úlohu v rámci modernej stavebnej praxe. Správna izolácia prináša hneď niekoľko výhod. Dokáže totiž znížiť energetické náklady a vytvoriť tak čo najviac komfortné prostredie.

Medzi najefektívnejšie izolačné materiály na trhu patrí PUR pena. Ide o polyuretán, teda vysoko kvalitný polymér. Takáto pena sa vyrába až priamo na stavbe, pretože je potrebné použitie špeciálnych peniacich strojov. Na trhu však existuje ďaleko viac izolačných materiálov. Prečo by ste si mali vybrať práve PUR penu? Toto sú tie najčastejšie dôvody!

Nezabúdajte: PUR pena patrí medzi veľmi univerzálne materiály. Vo všeobecnosti to znamená, že je vhodná ako tepelnoizolačný materiál pre všetky povrchy. To je veľmi výhodné, pretože nie každý materiál má takúto jedinečnú vlastnosť.

Vysoká odolnosť voči vlhkosti

Pri výbere izolačného materiálu by ste mali venovať pozornosť aj odolnosti voči vlhkosti. To je veľmi dôležité, pretože vďaka tomu nebudú vznikať v domácnosti plesne. Polyuretánová pena vyniká vysokým stupňom paropriepustnosti. Znamená to, že neabsorbuje vodu, takže je mimoriadne odolná voči vlhkosti.

Náš tip: Chcete sa vyhnúť plesniam v domácnosti? V tom prípade je pre vás PUR pena to správne riešenie! Tento izolačný materiál totiž vytvára vysoko nepriaznivé prostredie pre všetky druhy plesní, mikroorganizmov a rôzne druhy húb.

Skvelá zvuková izolácia

PUR pena dokáže poskytnúť aj skvelú zvukovú izoláciu. Vie totiž veľmi efektívne pohltiť zvukové vlny a minimalizovať tak ich prenos medzi jednotlivými miestnosťami. Vďaka tomu je možné vytvoriť v domácnosti tichšie a pokojnejšie prostredie. Zvuky z vonkajšieho prostredia, ako je premávka alebo hluk sa totiž redukujú na minimum. To prispieva aj k lepšiemu komfortu obyvateľov.

Jednoduchosť aplikácie

Vo všeobecnosti platí, že PUR pena je veľmi flexibilný izolačný materiál. Dokáže umožniť jednoduchšiu inštaláciu, a to aj v tých ťažko prístupných oblastiach. Môže sa totiž aplikovať na rôzne povrchy a tvarovať podľa vlastných preferencií. Takáto flexibilita do vysokej miery zjednodušuje proces inštalácie a prispieva aj k rýchlejšiemu dokončeniu stavebných prác.

Vedeli ste, že: Kvalifikovaný tím pracovníkov je schopný zatepliť až neuveriteľných 1000 m2 strechy za jediný deň? Izolácia PUR penou vám tak rozhodne ušetrí kopec času a energie.

Výhodou je úspora miesta

PUR pena je izolačný materiál, ktorý vyniká aj výrazne tenšou vrstvou. Zároveň však dokáže poskytovať aj zodpovedajúce tepelné parametre, ktoré sú totožné s inými izolačnými materiálmi. Úspora miesta v rámci PUR peny je skutočne vítaná, najmä v prípade podkrovia, kde je obmedzený priestor.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This field is required.

This field is required.