Články

Ako si vybrať správnu klimatizáciu? Dajte na tieto odporúčania!

Žiadne komentáre

Cez leto by bol najradšej každý len v chládku. Avšak, ak do miestnosti svieti slnko, pred teplom sa ochránite len ťažko. Samozrejme, existujú spôsoby ako žalúzie alebo závesy, ale účinnejším riešením je klimatizácia. Keďže v súčasnej dobe na trhu existuje spektrum typov týchto zariadení, je pomerne náročné, vybrať si to správne. Ako na to?

Zamerajte sa na efektivitu prevádzky

Aj napriek tomu, že klimatizácia je skvelým riešením pre množstvo budov a domácností, je potrebné myslieť na to, že prevádzka jednoducho zadarmo nie je. Preto pri výbere zvážte aj efektivitu prevádzky danej klimatizácie.

Chystáte sa toto zariadenie využívať počas celého roka? V tom prípade by ste mali zvážiť výber klimatizácie, ktorá má najúspornejšiu energetickú triedu. Ideálne, ak má označenie A++, prípadne A+++. Takéto klimatizácie totiž dokážu dosiahnuť veľmi dobrú spotrebu a vám to vďaka tomu ušetrí aj množstvo financií a úspor.

Náš tip: Pred samotným výberom si premyslite, kedy chcete klimatizáciu používať. Množstvo ľudí ju používa najmä počas leta a horúcich dní, no niektorí ľudia nedajú dopustiť na klimatizáciu aj cez zimné mesiace. Vtedy totiž dokáže efektívne miestnosti vykurovať. Presne od toho tak závisí spotreba klimatizácie a cena jej prevádzky.

Správny výkon klimatizácie

Kde chcete klimatizáciu používať? Ak v malom dvojizbovom byte, pravdepodobne vám bude zbytočné kupovať klimatizáciu so super výkonom. V niektorých prípadoch sa jednoducho oplatí zakúpiť toto zariadenie s menším výkonom a aj tak vám bude poskytovať to, čo budete potrebovať. Ak chcete klimatizáciu umiestniť do väčších priestorov, určite sa vám oplatí investovať viac a zaobstarať si zariadenie s vyšším výkonom.

Ako však budete pri kúpe vedieť, ktorý výkon je ten vhodný? Odpoveď je jednoduchá. Môžete si ho totiž vypočítať na základe rozlohy daného priestoru alebo miestnosti. V tomto prípade platí, že na 10 m2 budete potrebovať približne 1 kW chladiaceho výkonu. Tento prepočet sa určite oplatí spraviť pred samotným výberom, aby bolo vaše rozhodnutie jednoduchšie.

Chcete pomôcť s výberom? Kontaktujte nás!

Nevyznáte sa až tak v klimatizáciách a chceli by ste s výberom pomôcť? To nie je žiadny problém! Radi vám pomôžeme a navrhneme pre vás to správne riešenie. Prídeme na obhliadku a na základe nej pre vás pripravíme ideálnu ponukua, samozrejme, celkový cenový návrh. Ten bude zahŕňať aj samotnú montáž a inštaláciu.

Nezabúdajte: Aby vám klimatizácia fungovala správne po dlhé roky, musí byť dobre nainštalovaná. My vám zabezpečíme aj kvalitnú realizáciu, ktorej sa venujeme už viac ako 10 rokov. Do prevádzky sme tak dosiaľ priviedli stovky zariadení tohto typu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This field is required.

This field is required.